Артем Лисогор: Уряд затвердив порядок обстеження знищеного житла, що розташоване в окупації, методом дистанційного зондування Землі – люди отримуватимуть кошти
Відповідна Постанова № 1185 опублікована на Урядовому порталі.
«Державні програми компенсації за знищене росіянами майно були розраховані виключно на підконтрольні території. Тому як тільки цей механізм запрацював, ми одразу почали шукати шляхи, як отримати кошти луганчанам. Не після деокупації, а вже сьогодні. Один із, на мою думку, дієвих варіантів запропонували декілька місяців тому на розгляд Уряду. Документ допрацювали і затвердили. Відтепер підтвердити руйнацію можна за допомоги інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі – тобто аерозйомки. Факти знищення житла, які спиратимуться на ці дані, встановлюватимуть комісії при місцевих органах влади», – поінформував начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.
При цьому інформація про об’єкт нерухомості, що постраждав, має бути обов’язково внесена у відповідний реєстр, а заявник – мати усі необхідні документи на право власності.
Слід зазначити, що експериментальний проект щодо проведення обстеження знищених окремих категорій об’єктів нерухомого майна, зокрема із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі, наразі розрахований на повністю зруйновану нерухомість, що може підтвердити зйомка з неба.
Його реалізація розпочнеться із Мелітополя, що на Запоріжжі. Це триватиме протягом трьох місяців. У разі позитивних результатів дія проекту пошириться на інші окуповані території.
У роботі використовуватимуться оригінали (засвідчені копії) матеріалів аерозйомки, дистанційного зондування Землі різних знімальних систем або оброблені оригінали (засвідчені копії) матеріалів аерозйомки, дистанційного зондування Землі різних знімальних систем, представлені у вигляді візуальних зображень.
Для організації відповідних обстежень виконавчі органи на місцях (наразі – це Мелітопольська міська рада) утворюватимуть комісії з проведення обстеження знищених окремих категорій об’єктів нерухомого майна, зокрема із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі.
До складу комісій увійдуть представники від уповноваженого органу та громадськості. Кількість представників від громадськості не може бути менше ніж дві особи.
Комісія формує та затверджує протягом десяти робочих днів план обстеження, який формується на основі заяв заявників. Черговість прийнятих до розгляду заяв визначається автоматично програмними засобами Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
Порядок реалізації експериментального проекту щодо проведення обстеження знищених окремих категорій об’єктів нерухомого майна, зокрема із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі – за посиланням.
Важливо, що джерелами фінансування експериментального проекту є кошти міжнародної технічної допомоги в рамках програм допомоги і грантів ЄС, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ, а також інших джерел, не заборонених законодавством.
Нагадаємо, що Порядок надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2023 р. № 600.