Білокуракинська селищна військова адміністрація
Сватівського району Луганської області

БІЛОКУРАКИНЕ. ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Селище міського типу Білокуракине – адміністративний, господарський та культурний центр Білокуракинського району, розташоване на півночі Луганської області. З обласним центром містом Луганськ селище з’єднане залізницею (151 км) та шоссейною дорогою (128 км).

Село Білокуракине було засноване у 1700 році князем Куракіним.

У грудні 1918 року в селі Білокуракине була організована Влада Рад робочих та селянських депутатів. Першим головою Ради був обраний Єфрем Миронович Вашура.

З 1922 по 1924 рр. головою сільської ради був Чорнуха Л.М., у 1923 утворено Білокуракинський район з районним центром Білокуракине.

У 1957 році село Білокуракине віднесене до категорії селища міського типу. Після того, як у червні 1957 року село Білокуракине було віднесене до категорії селища міського типу, в 1957 році сільська рада була перейменована в селищну раду.

У 1973 році в центрі селища Білокуракине на площі Горького зведено нову будівлю селищної ради. За минулі роки головами сільської, а пізніше — селищної ради обиралися Зеленський В.Я., Квашнін В.С., Похила Л.І., Терещенко І.Д.

З 1974 року – посаду голови Білокуракинської селищної ради займав Воропай А.Й., з 1980 року – Вітер І.Г., з 1983 року – Гапочка М.М., з 1986 року – Бушля В.М., до 1996 року – Гусік М.Г.

16.03.1996 року головою Білокуракинської селищної ради був обраний Сірик Сергій Іванович, який  працює на цій посаді і по нинішній час.

Загальна площа селища Білокуракине складає 13414,1 га, з них зайнято під забудовами - 488 га., сільгоспугідь — 11023,2167.

На території Білокуракинської селищної ради зареєстровано 8 фермерських господарств.

За станом на 01.01.2008 року в селищі проживає 7589 чоловік, з них 3476 жінок та 4113 чоловіків.

У смт. Білокуракине 53 вулиці та провулків, два квартали - «Перемога» та «Миру».

На території селищної ради 16 км шосейних доріг, 2 мости, 28750 км доріг з твердим покриттям. На околиці селища розміщено полігон твердих побутових відходів загальною площею 2,444 га.

У селищі Білокуракине діють дві загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів на 920 та 150 навчальних місць, у яких навчається всього 1056 дітей, два дитячі комбінати – «Сонечко» та «Берізка» на 162 місця та які відвідують 206 дітей. Функціонує Будинок творчості для дітей, школа мистецтв, а також розміщений та діє Районний будинок культури, сільські  клуби «Дружба» та «Світанок», районна та дитяча бібліотеки.

У центрі селища працює краєзнавчий музей. На території смт. Білокуракине діє парк для відпочинку жителів — Парк ім. Горького та Сквери ім. ВЛКСМ, ім. 60-річчя Перемоги, імені 70-річчя районної газети. У парку розміщений меморіальний комплекс воїнам Великої Вітчизняної війни, недавно введено в експлуатацію Алеї Героїв Радянського Союзу та Героїв Соціалістичної праці.

До послуг бажаючих зайнятися спортом у селищі Білокуракине діє спортивний комплекс «Здоров’я», Дитячо-юнацька спортивна школа.

На території Білокуракинської селищної ради розташований Будинок для громадян похилого віку, у якому знаходиться більше 38 громадян.

У районному центрі розташовані центральна районна лікарня на 165 ліжко-місць, п’ять аптек, Будинок побуту, а також ряд організацій, необхідних для нормальної життєдіяльності людей — районний Центр зайнятості населення, Пенсійний Фонд, Управління соціального захисту населення, район електричних мереж, територіальний центр одиноких та престарілих громадян, районний відділ земельних ресурсів тощо.

В селищі відкрито та функціонують 112 торгівельних точок, діє три ринка, які повністю задовольняють потреби населення в продуктах харчування та промислових товарах.  Є перукарні, фотоательє, пошив одягу, ремонт взуття, інше.

В центрі селища розташована редакція районної газети «Життя Білокуракинщини», таким чином жителі району мають можливість отримувати районну газету.

Для обслуговування житлового сектора за ініціативою Білокуракинської селищної ради створено 7 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Практично всі квартири в багатоповерхових будинках, організації селища переведені на індивідуальне опалення.

СТОРІНКИ ІСТОРІЇ БІЛОКУРАКИНЩИНИ

(хронографія)

1700 рік – засноване село Білокуракине князем Борисом Куракіним

1792 рік – побудована перша церква

1800 рік – у селі проживають 4447 чоловік

У 1830 році населення селища Білокуракине складало 8189 чоловік

1902 рік – в селі Білокуракине відкрита перша лікарня

У грудні 1918 році в Білокуракиному організована Влада Рад робочих та селянських депутатів. Першим головою обраний Єфрем Миронович Вашура

У 1923 році утворено Білокуракинський район

У 1932 році у селі повністю закінчено колективізацію бідняцьких та середняцьких господарств та створено 8 колгоспів

В кінці травня 1932 року у селі Білокуракине розпочато будівництво залізничної лінії Москва – Донбас

У 1940 році – у центрі села побудовано будинок культури

9 червня 1942 року – 19 січня 1943 року -  селище Білокуракине було під окупацією німецько – фашистських загарбників

У 1955 році – розпочате будівництво середньої школи, райунівермага

У 1957 році – село Білокуракине віднесене до категорії селища міського типу. Загальна площа селища – 13414,1 га.

У 1960 – 1964 рр. в центрі селища Білокуракине забудоване мікромістечко (нині квавртал Перемоги), бригадир В.І. Мацай, здано в експлуатацію диткомбінат, двоповерховий корпус лікарні на 60 ліжок, їдальня, двоповерхове приміщення готелю, меблевий магазин

У 1981 році розпочато будівництво житлового комплексу – кв. Миру (бригадир Г.М. Крупов).

У 1996 році  введено в експлуатацію спорткомплекс «Здоров'я»

У 2000 році відкрито музей в честь 300–річчя селища Білокуракине

У 2005 році відкрита Алея Слави Героїв Великої Вітчизняної війни та сквер на честь 60-річчя Перемоги

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь