День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.
У 1997-1998 роках до святкування Дня Європи залучилися держави-кандидати на вступ до ЄС. У цих країнах святкування набуло певного політичного забарвлення і було спрямоване на формування громадської думки стосовно підтримки вступу до Євросоюзу. Проводилися регіональні конференції та круглі столи; публічні дебати, виступи на телебаченні та радіо громадських діячів; широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія; культурно-розважальні програми та спортивні змагання тощо.
Основна ідея – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у "Європейському домі".
Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи.
З огляду на запроваджені у державі карантинні заходи з протидії поширенню коронавірусу, МЗС України були розроблені пропозиції про внесення змін до формату заходів із відзначення Дня Європи в Ураїні у 2020 році. Дотримуючись вищезгаданих рекомендацій відділом культури і туризму Білокуракинської селищної ради були запроваджені наступні заходи:
- випуски тематичних статей, що реалізувалися через мережу Інтернет (офіційна сторінка у фейсбук);
- у КЗ «Краєзнавчий музей Білокуракинської селищної територіальної громади» до цього дня створена тематична виставка «Територія Свободи». Відвідувачі музею зможуть дізнатися про життя у Європі, про історію, культуру та європейські цінності інших держава світу, переглянути світлини, дитячі малюнки та відеоролик «Європа на кожен день». Виставка буде працювати протягом місяця (офіційна сторінка у фейсбук);
- КЗ « Білокуракинська центральна бібліотека» підготувано віртуальну подорож: „В Європу- з Україною в серці“ (ролик доступний для перегляду на офіційній сторінці відділу культури і туризму БСР у фейсбук).