Сьогодні Білокуракинська громада відзначає 9 річницю створення. Утворена рішенням Білокуракинської селищної ради від 13.08.2015р. № 85/1
До складу Білокуракинської ОТГ увійшло 38 населених пунктів – 1 селище міського типу та 37 сіл.
На початок 2022 року кількість населення Білокуракинської ОТГ складала 15.3 тис.осіб. На території Білокуракинської громади діяли 13 закладів загальної середньої освіти та 12 закладів дошкільної освіти, в селищі Білокуракине функціонував Будинок творчості для дітей, школа мистецтв, ДЮСШ, районний Будинок культури, працювали сільські клуби, районні бібліотеки. Культурним та історичним надбанням селища вважається краєзнавчий музей і Свято-Тихонівський храм початку ХVІІІ ст.
Цього року третя річниця, як мешканці громади не можуть відсвяткувати цей день вдома. З початку березня 2022 року по теперішній час вся громада в окупації. 574 мешканці Білокуракинської громади на теперішній час мають статус ВПО.
Білокуракинська селищна військова адміністрація опікується кожним мешканцем громади. Військовою адміністрацією прийнята та діє Програма соціального захисту населення Білокуракинської селищної ради на 2021-2025 роки – запланований обсяг фінансування заходів програми 1140,0 тисяч гривень. На надання матеріальної допомоги 53 Захисникам та Захисницям України, 5 членам родин загиблих військовослужбовців, 4 особам на лікування із соціально-вразливої категорії населення вже виділено 647 тисяч гривень. Відповідно до Програми відпочинку та оздоровлення дітей Білокуракинської селищної територіальної громади на 2023-2025 роки придбано путівки до ДЗСТ ЛОК «Верховина» на суму 577,500 тис.грн., також було організовано та оплачено коштом громади трансфер до місця відпочинку та в зворотному напрямку. Відповідно до Програми соціально - правового захисту дітей Білокуракинської селищної територіальної громади на 2024-2027 роки придбано подарункові набори (солодощі) до Дня матері для 51 дітей-сиріт, дітей одинокої матері, з багатодітних сімей та військовослужбовців.
Військовими адміністраціями населених пунктів Сватівського району проводиться робота щодо отримання з різних джерел (у тому числі з інтернет-ресурсів) інформації про пошкоджене внаслідок бойових дій нерухоме майно та ведеться робота з наповнення Реєстру пошкодженого та знищеного майна. На теперішній час по Білокуракинській громаді внесено 30 інформаційних повідомлень.
Білокуракинська селищна військова адміністрація опікується роботою Координаційного центру надання допомоги внутрішньо переміщеним особам з Луганської області, який працює в м.Житомир. Окрім отримання гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів в центрі можна отримати консультацію психолога, скористатись послугами перукаря, здійснюється надання первинної юридичної допомоги, консультують спеціалісти пенсійного фонду, працює адміністратор Білокуракинського ЦНАПу. Всі послуги надаються безкоштовно.
Відновив свою діяльність у дистанційному форматі заклад освіти - Білокуракинський ліцей.
Провадяться підготовчі заходи з відновлення життєзабезпечення населення громади після деокупації.
Наближаємо Перемогу разом! Слава Україні!