Щороку 10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я. Мета - підвищення обізнаності про психічне здоров’я в усьому світі та мобілізації зусиль для підтримки тих, хто має проблеми з психічним здоров’ям
🔹 Психічне здоров’я є основним правом всіх людей. Кожен, хто б і де він не знаходився, має право на найвищий досяжний рівень психічного здоров’я. Це включає право на захист від ризиків для психічного здоров’я, право на доступну та якісну допомогу, а також право на свободу, незалежність та участь у житті суспільства.
🔹 Як підтримати психічне здоров’я ?
Турбота про себе може зіграти важливу роль у підтримці вашого психічного здоров'я та допомогти у лікуванні та одужанні, якщо у вас діагностували психічне захворювання.
Турбота про себе означає знаходити час на заняття, які допоможуть вам жити добре та покращити як фізичне, так і психічне здоров'я.
🔹 Існує кілька правил для підтримки здорового тіла і духу:
- Спорт і правильне харчування.
- Глибокий сон не менше 7-8 годин.
- Хобі та захоплення.
- Спілкування з цікавими і позитивними людьми.
- Уміння і можливість виговоритися.
🔹 Коли звернутися по професійну допомогу ?
Зверніться по професійну допомогу, (https://www.nimh.nih.gov/health/topics/caring-for-your-mental-health) якщо ви відчуваєте серйозні або тривожні симптоми, які тривають 2 тижні або більше, такі як:
- проблеми зі сном;
- порушення апетиту, що призводить до небажаних змін маси тіла;
- труднощі з концентрацією уваги;
- втрата інтересу до речей, які вам зазвичай приносять задоволення;
- нездатність виконувати звичайні повсякденні функції та обов'язки;
- постійне відчуття втоми та втрати енергії;
- думки про смерть чи самогубство.
🔹 Не чекайте, поки ваші симптоми стануть непереборними, поговоріть про свої побоювання з лікарем, який за необхідності може скерувати вас до фахівця в сфері психічного здоров'я.
Нагадаємо, Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?" покликана надати всім українцям психологічну допомогу (https://www.phc.org.ua/news/startuvala-vseukrainska-programa-mentalnogo-zdorovya-ti-yak-instrumenti-dlya-samodopomogi-ta) та навчити навичок самодопомоги. Її мета - довести, що звертатися по таку допомогу – не слабкість, не забаганка й не соромно, а відповідально.
КНП «Білокуракинський ЦПМСД»