🔵 Щороку 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. В цей день світова медична спільнота закликає звернути увагу на захворювання та його профілактику
🔵 Поліомієліт – вірусне інфекційне захворювання, що вражає нервову систему і викликає повний або частковий параліч.
Початковими симптомами є висока температура, втома, головний біль, нудота, раптове порушення ходи, м’язова слабість, біль у кінцівках, порушення чутливості шкіри, розвиток гострих млявих паралічів виникає від декількох годин до 1-5 днів.
Без будь-яких проявів хвороба протікає у понад 70% випадків, що робить її особливо небезпечною для оточуючих, як для дітей так і cеред дорослих. Групою підвищеного ризику є діти до п’яти років.
Джерелом інфекції є хворі та вірусоносії. Виділення вірусу з глотки та з фекаліями починається в інкубаційний період, який триває в середньому 5-12 днів, іноді від 2 до 35 днів.
Факторами передачі можуть бути продукти, вода, а також прості предмети побуту. Хворіють в основному діти, які не щеплені проти поліомієліту або отримали неповний з порушеними інтервалами курс вакцинації проти цієї інфекції.
🔵 На сьогодні не існує спеціального противірусного лікування поліомієліту. Поліомієліт неможливо вилікувати, але його виникненню як інфекції серед дітей можна запобігти. Єдиний надійний спосіб запобігти захворюванню - це вакцинація.
🔵 Вакцини проти поліомієліту – одні з найбезпечніших та найефективніших. Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя людини.
КНП «Білокуракинський ЦПМСД»