Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни можуть пройти навчання та підвищити кваліфікацію в центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості
Програма включає широкий спектр можливостей – від базової професійної підготовки до поглибленого вдосконалення навичок. Учасники програми можуть обрати одну з 97 робітничих професій або підвищити кваліфікацію за близько 400 освітніми програмами. Серед найпопулярніших напрямів - кухарська справа, електрогазозварювання, програмування верстатів та автосправа.
Порядок реалізації експериментального проєкту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 р. № 984, яка набула чинності 19 вересня 2023 року.
Відповідно до пункту 7 вказаного Порядку, здобувач освіти здійснює вибір професії або програми підвищення кваліфікації з переліку професій та програм підвищення кваліфікації для професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, сформованого Державним центром зайнятості та розміщеного на власному офіційному вебсайті за посиланням http://surl.li/fvbukl
Такий перелік містить інформацію про форми, види та тривалість професійного навчання за відповідною професією та програмою підвищення кваліфікації із зазначенням дати початку професійного навчання.
Строк професійного навчання визначається робочими навчальними планами та освітніми програмами і не може перевищувати шість місяців. Фінансування даного професійного навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Звертайтеся за телефонами 0505874302, 0999783630, 0663780527 або подайте онлайн-заявку на навчання на сайті ДЦЗ за посиланням https://edveteran.dcz.gov.ua/, вказавши Луганський обласний центр зайнятості бажаним для отримання направлення на навчання.