ДПС пропонує збільшити до 180 днів термін подання заяви на звільнення від сплати податків для мобілізованих ФОП
ДПС пропонує збільшити до 180 днів термін подання заяви на звільнення від сплати податків для мобілізованих ФОП.
Державна податкова служба України (ДПС) ініціює важливі зміни до податкового законодавства, спрямовані на підтримку фізичних осіб – підприємців (ФОП), які були мобілізовані до лав Збройних Сил України. Як повідомив голова ДПС Руслан Кравченко у своєму Telegram-каналі, пропонується збільшити строк подання заяви на звільнення від податків після демобілізації з 10 до 180 днів.
«Сьогодні на захист країни стало чимало фізичних осіб – підприємців. Тим, хто на війні, звичайно, не до податкових питань», – зазначив Кравченко.
Чинне законодавство передбачає, що мобілізовані ФОП звільняються від сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), єдиного податку та військового збору, а також від подання звітності на період служби. Але для реалізації цього права підприємець має подати до податкової відповідну заяву та документи протягом 10 днів після демобілізації. Цей термін, за словами Кравченка, є вкрай коротким і нереалістичним у нинішніх умовах.
«ДПС пропонує збільшити цей термін до 180 днів. Цього часу має бути достатньо, щоб наші захисники після демобілізації – особливо якщо потрібне лікування – змогли без зайвого стресу й поспіху зібрати та подати всі необхідні документи», – пояснив він.
Серед інших запропонованих змін:
авансові внески з єдиного податку та військового збору не нараховуються з місяця мобілізації до місяця демобілізації;
податки та штрафи, нараховані за цей період, підлягають скасуванню;
у разі, якщо ФОП не встиг подати заяву вчасно, він зможе зробити це протягом 180 днів після скасування воєнного стану без притягнення до відповідальності.
Разом із Мінфіном вже ведеться робота над впровадженням цих змін на законодавчому рівні. Водночас, поки нормативне врегулювання триває, ДПС запроваджує комплекс тимчасових заходів підтримки. В регіонах створено робочі групи, які консультують мобілізованих ФОП та ветеранів. Проводиться інвентаризація податкових зобов’язань з метою списання тих, що були нараховані після мобілізації.
«Це моя принципова позиція. Сподіваюсь, її підтримають усі, від кого залежить ухвалення рішення», – наголосив Руслан Кравченко.